ابریشم بازار میلیون دریافت اخبار اقتصادی و بازرگانی

ابریشم: بازار میلیون دریافت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اجتماعی میهمان «ماه‌عسل» به دادگاه می‌رود؟

ماجرای جنجالی واکسن «HPV» روز سه شنبه، ٨ خرداد کلید خورد. دوازدهمین روز از ماه رمضان که احسان علیخانی خانمی به نام «یاسمن اشکی» را به برنامه دعوت کرد و این بار

میهمان «ماه‌عسل» به دادگاه می‌رود؟

میهمان «ماه عسل» به دادگاه می رود؟

عبارات مهم : برنامه

ماجرای جنجالی واکسن «HPV» روز سه شنبه، ٨ خرداد کلید خورد. دوازدهمین روز از ماه رمضان که احسان علیخانی خانمی به نام «یاسمن اشکی» را به برنامه دعوت کرد و این بار البته علی رغم هر لحظه اشک مردم را درنیاورد. زیاد نگرانی و استرس به جان ارزش انداخت که ای وای بدبخت شدیم! میهمان برنامه در آنتن زنده اینطور بیان کرد که در ١٧ سالگی به نوعی بیماری ژنتیکی مبتلا شده است است شبیه ایدز و از ١٤٦ بیمار مشابه در یک کلینیک آمریکایی به شکلی معجزه آسا تنها او زنده مانده است.

بعد هم گفت خطر بیخ گوش ماست و تا ١٠ سال آینده زنان و مادران ایرانی باید گوش به زنگ باشند. درنهایت هم تقاضای کمک از مردم کرد و مدعی شد که در برابر این سونامی باید ایستاد؛ ولی آیا واقعا طوفانی در راه بود؟

میهمان «ماه‌عسل» به دادگاه می‌رود؟

گاف زن میهمان

اول این که میهمان برنامه مدعی شد که بین ١٤٦ نفر در یک کلینیک آمریکایی زنده مانده ولی هیچ مرکز تحقیقاتی نامی از او نبرده بود و این ادعا جایی ثبت نشده بود و او فقط مسئول یک وب سایت «آموزش سلامت جنسی» بود؛ همین. دوم این که قبلا در گفت وگوهای خود با رسانه های دیگر هیچ اشاره ای به این ماجرا نکرده بود. و سوم و تأسف بارتر این که در گفت وگو با رادیو زمانه مدعی شده است بود که جانباز جنگ هست؛ آن هم قربانی بمباران شیمایی تهران! در حالی که اصلا بمباران شیمیایی در پایتخت کشور عزیزمان ایران صورت نگرفته و اگر هم بود، سن او به جنگ نمی خورد. چهارم این که «HPV» اصولا بیماری ژنتیکی نیست؛ نوعی بیماری خودایمنی است که از طریق مقاربت و تماس های جنسی یا روابط پرخطر اینچنین به وجود می آید. با این حال، بعد از حضور این میهمان پرحاشیه در استودیوی ماه عسل، مبلغ ٦٠٠ میلیون تومان از مردم جمع آوری شد که ادعا می شد جهت واکسن HPV است.

ماجرای جنجالی واکسن «HPV» روز سه شنبه، ٨ خرداد کلید خورد. دوازدهمین روز از ماه رمضان که احسان علیخانی خانمی به نام «یاسمن اشکی» را به برنامه دعوت کرد و این بار

واکنش ها

بعد از پخش این برنامه در تلویزیون مختصصان متفاوت راجع به HPV اظهارنظر کردند و کار به جایی رسید که همایون هاشمی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: «طرح بیانات تخصصی از سوی افراد غیرمتخصص و غیرپزشک از تریبون های عمومی مورد تأیید نیست و نباید با بیانات غیرکارشناسی به نگرانی مردم دامن زد. تولید این واکسن در اولویت ۶۰ تا ۷۰ وزارت بهداشت واقع شده است است و درواقع نیاز به تولید واکسن پنوموکوک (سینه پهلو) و روتاویروس (عفونت کودکان) زیاد دیده می شود. البته مخالف تولید این نوع واکسن نیستیم ولی در شرایط فعلی در اولویت قرار نداشته و نمی توان منابع تولید آن را تأمین کرد.»

ورود دادستان کل کشور

در پی پخش این برنامه، روز گذشته معاونت حقوق عامه دادستانی کل کشور بعد از انجام بررسی های مورد نیاز و اعمال و اعلام نظر کارشناسان و متخصصان ذیربط در خصوص کذب بودن مطالب و ادعاهای مطرح شده است در آن برنامه، گزارشی به دادستان کل کشور ارایه داد. به دنبال این بررسی های اولیه، دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز از سوی دادستان کل کشور مامور شد برابر با مقررات، در مناسب ترین وقت و با توجه به آثار و تبعات ادعاهای مطرح شده است در آن برنامه در جامعه، عنوان را پیگیری و تعقیب کند و نتیجه نیز جهت عموم اعلام شود. حجت الاسلام والمسلمین منتظری همچنین دستور داد نسبت به وجوه جمع آوری شده است نیز برابر مقررات اقدام و از تضییع حقوق عامه جلوگیری شود.

میهمان «ماه‌عسل» به دادگاه می‌رود؟

واژه های کلیدی: برنامه | میهمان | برنامه | بیماری | کلینیک | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog